Wiadomości branżowe

Brawa! Brawa dla politechnicznego chóru!

Chór Politechniki Gdańskiej zdobył najwyższe laury podczas XI Łódzkiego Festiwalu Chóralnym Cantio Lodziensis. W konkursie uczestniczyło 28 zespołów z całej Polski. Festiwal odbywał się w dniach 15–16 listopada 2008 w Łódzkim Domu Kultury. Zadaniem uczestniczących w festiwalu chórów było przedstawienie piętnastominutowego programu.– Chór Politechniki Gdańskiej prezentował muzykę współczesną, w tym utwór łódzkiego kompozytora Sławomira Kaczorowskiego „Benedictus”. Po przesłuchaniu kompozytor tego dzieła podszedł do chórzystów i przekazał im słowa uznania – opowiada dr Mariusz Mróz, dyrygent politechnicznego chóru. – Gratulacje i nagrodę chór odebrał z rąk profesora Józefa Świrda, muzyka z Akademii Muzycznej w Katowicach. To dla nas wielki zaszczyt, gdyż profesor Świder jest ogromnym autorytetem w środowisku muzycznym. Festiwal Chóralny Cantio Lodziensis odbywa się co roku, zawsze w Łodzi. Towarzyszy mu gorąca atmosfera, spontaniczne reakcje publiczności, radość chórzystów i dyrygentów.  

Chór Politechniki Gdańskiej zdobył najwyższe laury podczas XI Łódzkiego Festiwalu Chóralnym Cantio Lodziensis. W konkursie uczestniczyło 28 zespołów z całej Polski. Festiwal odbywał się w dniach 15–16 listopada 2008 w Łódzkim Domu Kultury.

Zadaniem uczestniczących w festiwalu chórów było przedstawienie piętnastominutowego programu.
– Chór Politechniki Gdańskiej prezentował muzykę współczesną, w tym utwór łódzkiego kompozytora Sławomira Kaczorowskiego „Benedictus”. Po przesłuchaniu kompozytor tego dzieła podszedł do chórzystów i przekazał im słowa uznania – opowiada dr Mariusz Mróz, dyrygent politechnicznego chóru. – Gratulacje i nagrodę chór odebrał z rąk profesora Józefa Świrda, muzyka z Akademii Muzycznej w Katowicach. To dla nas wielki zaszczyt, gdyż profesor Świder jest ogromnym autorytetem w środowisku muzycznym.

Festiwal Chóralny Cantio Lodziensis odbywa się co roku, zawsze w Łodzi. Towarzyszy mu gorąca atmosfera, spontaniczne reakcje publiczności, radość chórzystów i dyrygentów.

 

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Chińskie regulacje ograniczyły czas dzieci przed ekranami i nad pracami domowymi. W pozycji siedzącej spędzają one dziennie 46 minut krócej

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy