Wiadomości branżowe

Jakie projekty realizuje PG? Zapraszamy na spotkanie Konwentu PG

Otwarte spotkanie Konwentu Politechniki Gdańskiej odbędzie się 2 marca w godz. 11.00-13.00 w Sali Senatu. Obrady dedykowane będą kluczowym projektom realizowanym na naszej uczelni. Zapraszamy dziennikarzy.– Na spotkanie zaprosiliśmy m.in. senatorów i posłów województwa pomorskiego. Podczas posiedzenia konwentu zaprezentujemy strategiczne projekty Politechniki Gdańskiej. Pokażemy co udało nam się osiągnąć i dokąd zmierzamy na drodze do rozwoju naszej uczelni. Zależy nam na dyskusji w świetle nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej – mówi prof. Henryk Krawczyk, rektor PG.W planie spotkania przewidziano pięć krótkich prezentacji, po których odbędzie się dyskusja. Jako pierwszy głos zabierze prof. dr hab. inż. Andrzej Stepnowski z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, który wygłosi referat pt. „Pomorskie środowiska nauki i biznesu na rzecz Polskiej Agencji Kosmicznej”.Następnie prof. dr hab. inż. Henryk Krawczyk, rektor PG opowie o filozofii działania Centrum Doskonałości Naukowej Infrastruktury Wytwarzania Aplikacji*, którego jest kierownikiem.W programie obrad konwentu są także prezentacje projektów: Laboratorium Innowacyjnych Technologii

Otwarte spotkanie Konwentu Politechniki Gdańskiej odbędzie się 2 marca w godz. 11.00-13.00 w Sali Senatu. Obrady dedykowane będą kluczowym projektom realizowanym na naszej uczelni. Zapraszamy dziennikarzy.

? Na spotkanie zaprosiliśmy m.in. senatorów i posłów województwa pomorskiego. Podczas posiedzenia konwentu zaprezentujemy strategiczne projekty Politechniki Gdańskiej. Pokażemy co udało nam się osiągnąć i dokąd zmierzamy na drodze do rozwoju naszej uczelni. Zależy nam na dyskusji w świetle nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej ? mówi prof. Henryk Krawczyk, rektor PG.

W planie spotkania przewidziano pięć krótkich prezentacji, po których odbędzie się dyskusja. Jako pierwszy głos zabierze prof. dr hab. inż. Andrzej Stepnowski z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, który wygłosi referat pt. ?Pomorskie środowiska nauki i biznesu na rzecz Polskiej Agencji Kosmicznej?.

Następnie prof. dr hab. inż. Henryk Krawczyk, rektor PG opowie o filozofii działania Centrum Doskonałości Naukowej Infrastruktury Wytwarzania Aplikacji*, którego jest kierownikiem.

W programie obrad konwentu są także prezentacje projektów: Laboratorium Innowacyjnych Technologii Elektroenergetycznych i Integracji Odnawialnych Źródeł Energii (prof. dr hab. inż. Kazimierz Jakubiuk, prorektor ds. rozwoju i jakości PG), Centrum Zastosowań Innowacyjnych Technologii w Inteligentnych Aglomeracjach Miejskich wraz z budową Centrum Eko-innowacji PG (prof. dr hab. inż. Jacek Mąkinia, prorektor ds. współpracy i innowacji) oraz Laboratorium Ropy i Gazu (prof. dr hab. inż. Jan Hupka, Wydział Chemiczny).

Konwent PG tworzy ponad trzydziestu specjalistów reprezentujących różne branże i instytucje. Zadaniem konwentu jest przede wszystkim doradzanie jak najlepiej kształtować ścieżkę rozwoju naszej uczelni w zmieniającym się otoczeniu gospodarczym. Grono eksperckie skupione w konwencie wymienia również doświadczenia w zakresie bieżących i perspektywicznych potrzeb rynku pracy czy też współpracy uczelni z władzami samorządowymi, państwowymi i innymi podmiotami. Konwent został powołany w listopadzie 2012 r. Przed nami ósme spotkanie konwentu.

*Uwaga! Obrady konwentu PG poprzedzi uroczyste uruchomienie jednego z najszybszych superkomputerów w Polsce (godz. 10.00, Centrum Informatyczne TASK PG). Klaster służyć będzie realizacji projektu CD NIWA, którego celem jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań informatycznych dla nauki, biznesu oraz społeczności Pomorza.

A to już wiesz?  Firma Ericsson przeniosła produkcję HiS-a z Nowej Zelandii do Polski


dostarczył infoWire.pl

Źródło Politechnika Gdańska.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy