Wiadomości branżowe

Prodoktorancka Politechnika Gdańska. Zajęliśmy II miejsce w konkursie PRODOK

Politechnika Gdańska uplasowała się na II miejscu w piątej edycji konkursu na najbardziej prodoktorancką uczelnię PRODOK. Laureatów wyłoniono podczas XIII Krajowego Zjazdu Doktorantów w Krakowie.W konkursie PRODOK uczestniczyło 39 uczelni. Pytania ankietowe dotyczyły sytuacji doktorantów w pięciu obszarach: zabezpieczenia finansowego doktorantów, wsparcia ich aktywności naukowej, samorządności, wpływu na program studiów, a także proporcji doktorantów studiujących w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. – Tak wysoka lokata motywuje nas to do ciągłej pracy nad poprawianiem warunków doktorantów na Politechnice Gdańskiej – mówi Przemysław Kitowski, przewodniczący Samorządu Doktorantów na naszej uczelni. – W 2011 Politechnika Gdańska została sklasyfikowana na 21 miejscu wśród uczelni biorących udział w konkursie na najbardziej prodoktorancką uczelnię w Polsce. Przez rok udało nam się wiele poprawić.– Jesteśmy na prodoktoranckiej uczelni. Spory odsetek doktorantów otrzymuje stypendia, mamy swoich przedstawicieli w licznych komisjach ogólnouczelnianych, jak i wydziałowych. Warto dodać, że budżet Samorządu Doktorantów PG

Politechnika Gdańska uplasowała się na II miejscu w piątej edycji konkursu na najbardziej prodoktorancką uczelnię PRODOK. Laureatów wyłoniono podczas XIII Krajowego Zjazdu Doktorantów w Krakowie.

W konkursie PRODOK uczestniczyło 39 uczelni. Pytania ankietowe dotyczyły sytuacji doktorantów w pięciu obszarach: zabezpieczenia finansowego doktorantów, wsparcia ich aktywności naukowej, samorządności, wpływu na program studiów, a także proporcji doktorantów studiujących w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

 ? Tak wysoka lokata motywuje nas to do ciągłej pracy nad poprawianiem warunków doktorantów na Politechnice Gdańskiej ? mówi Przemysław Kitowski, przewodniczący Samorządu Doktorantów na naszej uczelni. ? W 2011 Politechnika Gdańska została sklasyfikowana na 21 miejscu wśród uczelni biorących udział w konkursie na najbardziej prodoktorancką uczelnię w Polsce. Przez rok udało nam się wiele poprawić.

? Jesteśmy na prodoktoranckiej uczelni. Spory odsetek doktorantów otrzymuje stypendia, mamy swoich przedstawicieli w licznych komisjach ogólnouczelnianych, jak i wydziałowych. Warto dodać, że budżet Samorządu Doktorantów PG pozwala na realizację wielu działań szkoleniowych, integracyjnych oraz sportowych  ? dodaje Przemysław Kitowski.

Jury rankingu doceniło uczelnie, które pomagają doktorantom pozyskiwać granty zagraniczne oraz nawiązywać współpracę z przemysłem. Prodoktoranckie uczelnie kładą nacisk na rozwój studiów w językach obcych oraz starają się rozwijać programy umożliwiające zdobycie podwójnego dyplomu doktorskiego np. na uczelniach zagranicznych.

Tegoroczną edycję konkursu PRODK zwyciężył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, trzecie miejsce należy do Politechniki Warszawskiej. Na czwartym miejscu uplasował się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a tuż za nim ex aequo Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Gdański.

W skład kapituły oceniającej wnioski konkursowe weszli prof. Józef Lubacz (przewodniczący rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego) oraz doktoranci: Dominik Bień (przewodniczący), Damian Dudała, Dominik Suligowski oraz Rafał Ogórek.

Wyniki konkursu: http://www.krd.ogicom.pl/include/user_file/krd_vii/wyniki,_prodok_2012.pdf
Podsumowanie konkursu można przeanalizować pod adresem: http://www.krd.ogicom.pl/include/user_file/krd_vii/podsumowanie.pdf

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Samsung GALAXY Camera - fotografuj dziś aparatami jutra

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy