30 stycznia 2004 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę ISOC Polska na odmowę udzielenia przez ZUS informacji publicznej na temat protokołów telekomunikacyjnych używanych przez KSI Mail i program Płatnik.
Sąd nie rozpatrywał merytorycznej treści skargi, lecz odrzucił ją ze względów formalnych. Uznał, że sądem właściwym do rozstrzygnięcia sporu o nieudostępnienie informacji publicznej, gdy podmiot odmawiający udzielenia informacji powołuje się na ochronę danych osobowych, prawa do prywatności lub tajemnicy innej niż państwowa, służbowa, skarbowa lub statystyczna, jest sąd powszechny.
W chwili obecnej rozważamy celowość wniesienie skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Można to uczynić po otrzymaniu postanowienia Sadu Administracyjnego wraz z uzasadnieniem. Prowadzenie dalszego postępowania przed sądem administracyjnym jest celowe, gdyż staramy się uzyskać wiążącą wykładnię, czy rzeczywiści gołosłowne powołanie się ZUS na ochronę tajemnic, o których mowa powyżej, uniemożliwia kontrolę takich decyzji w stosunkowo szybkim postępowaniu przed sądami administracyjnymi, zmuszając tym samym skarżących do prowadzenia długotrwałego i zazwyczaj kosztownego postępowania cywilnego.
Decyzja o wniesieniu skargi kasacyjnej nie wstrzymuje wniesienia pozwu do sądu cywilnego i na pewno pozew taki zostanie wniesiony.
Internet Society (ISOC) propaguje rozwój Internetu i społeczeństwa informacyjnego, nasze hasło to „Internet dla każdego” (Internet is for Everyone). Do ISOC należy większość światowych pionierów Internetu. W ramach Internet Society działają Internet Engineering Task Force (IETF) i Internet Architecture Board (IAB), które od zarania określają podstawowe standardy techniczne i rozwiązania organizacyjne Internetu. Oddziały ISOC działają w 150 krajach i regionach świata. Polski oddział powstał w 2000 roku.