Wiadomości branżowe

UMTS ? ante portas!

"UMTS- tu i teraz", pod tym tytułem Ericsson zaprezentował strategiczny scenariusz rozwoju technologii 3G. Najistotniejszymi zaletami decydującymi o powodzeniu technologii UMTS jest szeroki wachlarz możliwości, efektywność kosztów, większa pojemność i ulepszona jakość sieci."Sieci UMTS będą tańsze i efektywniejsze niż sieci GSM oraz umożliwią wprowadzenie bogatego portfolio usług odpowiadającego na potrzeby klientów” powiedział Erik Nordling, Szef Marketingu i Rozwoju Biznesu na Europę Centralną w firmie Ericsson. „Budowa sieci UMTS przez operatorów jest przesądzona, pozostaje kwestią czasu, kiedy to nastąpi. Polski rynek jest w pełni gotów na tę inwestycję."Wprowadzenie UMTS spowoduje zmiany na rynku usług dla klientów indywidualnych, a także biznesowych. Chociażby, dzięki poprawie jakości transmisji i pojemności sieci, operatorzy będą mogli świadczyć zaawansowane usługi dla konsumentów oraz dla małych i średnich przedsiębiorstw.Technologia 3G i jej możliwości zaowocują większym zainteresowaniem użytkowników rozwiązaniami mobilnymi. Spowoduje to walkę o klientów nie tylko wśród operatorów

„UMTS- tu i teraz”, pod tym tytułem Ericsson zaprezentował strategiczny scenariusz rozwoju technologii 3G. Najistotniejszymi zaletami decydującymi o powodzeniu technologii UMTS jest szeroki wachlarz możliwości, efektywność kosztów, większa pojemność i ulepszona jakość sieci.

„Sieci UMTS będą tańsze i efektywniejsze niż sieci GSM oraz umożliwią wprowadzenie bogatego portfolio usług odpowiadającego na potrzeby klientów? powiedział Erik Nordling, Szef Marketingu i Rozwoju Biznesu na Europę Centralną w firmie Ericsson. ?Budowa sieci UMTS przez operatorów jest przesądzona, pozostaje kwestią czasu, kiedy to nastąpi. Polski rynek jest w pełni gotów na tę inwestycję.”

Wprowadzenie UMTS spowoduje zmiany na rynku usług dla klientów indywidualnych, a także biznesowych. Chociażby, dzięki poprawie jakości transmisji i pojemności sieci, operatorzy będą mogli świadczyć zaawansowane usługi dla konsumentów oraz dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Technologia 3G i jej możliwości zaowocują większym zainteresowaniem użytkowników rozwiązaniami mobilnymi. Spowoduje to walkę o klientów nie tylko wśród operatorów telefonii mobilnej, ale i stacjonarnej.

Ericsson jest dostawcą 19 z 32 komercyjnie działających na świecie sieci WCDMA, w tym 11 w Europie.

Ericsson podpisał kontrakty handlowe z 46 z 91 operatorów na świecie, którzy zdecydowali się na wdrożenie technologii UMTS.

Ericsson posiada największe na świecie portfolio praw własności intelektualnej do rozwiązań 2G, 2.5 G i 3G.

Ericsson posiada ponad 15 000 patentów na całym świecie.

 

 Ericsson fakty ? technologia WCDMA

 

? 40% udział w rynku GSM/EDGE/UMTS/WCDMA

? Kontrakty handlowe z 46 z 91 operatorów, którzy zdecydowali się na wdrożenie technologii WCDMA

? Dostawca dla 19 z 32 operatorów, którzy uruchomili komercyjne usługi WCDMA

? Ericsson jako pierwszy zademonstrował technologię HSDPA (2003)

? Pierwszy handover WCDMA/GSM (2002)

? Pierwsza wykonana na żywo rozmowa telefoniczna w technologii WCDMA wykonana przy użyciu komercyjnie działającego sprzętu (2001)

?  Ericsson jako pierwszy rozpoczął masową produkcję systemu WCDMA (2001)

A to już wiesz?  Ericsson głównym dostawcą systemu WCDMA dla operatora SingTel w Singapurze.

?  Ericsson jako pierwszy rozpoczął komercyjną produkcję WCDMA (2000)

 

Ericsson posiada największe na świecie portfolio praw własności intelektualnej do rozwiązań 2G, 2.5 G i 3G.

<

p>Ericsson posiada ponad 15 000 patentów na całym świecie.


Data ostatniej aktualizacji: 21 czerwca 2004

 

Dodatkowe informacje:

Prezentacja UMTS is here and now!

Lista referencyjna 3G

 

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy