Wiadomości branżowe

Warsztaty dla doktorantów o gazie łupkowym

Ceniony profesor geofizyki, Mark Zoback z Uniwersytetu Stanford, już od poniedziałku, 12 grudnia, gościć będzie na Politechnice Gdańskiej. Poprowadzi czterodniowe warsztaty dla doktorantów – „Producing Natural Gas from Shale – Opportunities and Challenges of a Major New Energy Source”.Zajęcia odbywać się będą w Sali Senatu PG, początek o godz. 9.15. Jedynie w środę zajęcia rozpoczną się o godz. 8.15. Przewidywany czas warsztatów - 4 godziny. Podczas spotkań mowa będzie o zaletach gazu łupkowego, który bezsprzecznie jest bardzo ekologiczny i ekonomiczny. Dzięki temu ma potencjał, by w znaczący sposób wpłynąć na zmniejszenie zużycia energii w wielu regionach świata.Prof. Mark Zoback zapowiada, że podczas szkolenia będzie mowa także o ogromnych wyzwaniach związanych z wydobyciem gazu łupkowego. Najważniejszym z nich jest, rzecz jasna, zminimalizowanie szkodliwego wpływu na środowisko i społeczeństwo. Ponadto podczas kursu poruszonych zostanie wiele fundamentalnych kwestii badawczych oraz problemów z zakresu geologii, geofizyki i zarządzania zasobami.Prof. Mark Zoback jest profesorem geofizyki na

Ceniony profesor geofizyki, Mark Zoback z Uniwersytetu Stanford, już od poniedziałku, 12 grudnia, gościć będzie na Politechnice Gdańskiej. Poprowadzi czterodniowe warsztaty dla doktorantów – „Producing Natural Gas from Shale – Opportunities and Challenges of a Major New Energy Source”.

Zajęcia odbywać się będą w Sali Senatu PG, początek o godz. 9.15. Jedynie w środę zajęcia rozpoczną się o godz. 8.15. Przewidywany czas warsztatów – 4 godziny. 

Podczas spotkań mowa będzie o zaletach gazu łupkowego, który bezsprzecznie jest bardzo ekologiczny i ekonomiczny. Dzięki temu ma potencjał, by w znaczący sposób wpłynąć na zmniejszenie zużycia energii w wielu regionach świata.

Prof. Mark Zoback zapowiada, że podczas szkolenia będzie mowa także o ogromnych wyzwaniach związanych z wydobyciem gazu łupkowego. Najważniejszym z nich jest, rzecz jasna, zminimalizowanie szkodliwego wpływu na środowisko i społeczeństwo. Ponadto podczas kursu poruszonych zostanie wiele fundamentalnych kwestii badawczych oraz problemów z zakresu geologii, geofizyki i zarządzania zasobami.

Prof. Mark Zoback jest profesorem geofizyki na Uniwersytecie Stanford. Prowadzi badania między innymi z zakresu geomechaniki zasobów naturalnych. Ma na swoim koncie około 300 artykułów naukowych i właścicielem 5 patentów.

 Kurs rozpocznie się w najbliższy poniedziałek i zakończy w czwartek 15 grudnia.

 

Uwaga! Chęć udziału należy zgłosić drogą elektroniczną: [email protected] lub telefonicznie u Małgorzaty Makowieckiej pod numerem 58/347 24 71.

 Z uwagi na wykładowo-warsztatowę formę zajęć liczba uczestników ograniczona jest do 25 doktorantów. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 


Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Technologia blockchain może być wykorzystana w nowych paszportach czy w pełni cyfrowej walucie euro. Warunkiem jej użycia powinien być cel biznesowy

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy